Wpisz szukaną frazę

Na werandzie karetek pogotowia nowe mapy i motto stacji

„Rzecz nie w wielkości czynu, ale w wielkości miłości, jaką w najdrobniejszy czyn wkładamy” – to część napisu – misji, jaki pojawił się w garażu karetek mieleckiego pogotowia. – Nie ma co kryć, że nasza praca to nie tylko satysfakcja. To również stres, zmęczenie, napięcie. Czasem, gdy dyżur naprawdę daje w kość, nie jest łatwo znaleźć słowa, żeby się zmotywować. Dobrze, że zobaczymy je przed każdym wyjazdem – mówią zgodnie ratownicy. Napis pojawił się przy okazji montażu w werandzie karetek nowych, szczegółowych map powiatu i okolic.

czytaj więcej

Nowa seria „Trzech Dziewiątek”. Teraz „Z ręką na pulsie” Odpowiedzi na bieżące pytania mieszkańców

Po dużym sukcesie serii edukacyjnej „999. Trzy Dziewiątki”, którą stworzyło mieleckie Pogotowie Ratunkowe z myślą o mieszkańcach, pojawił się pomysł, aby kontynuować ideę dialogu ze społecznością. – Oczywiście są tematy uniwersalne, które są ważne przez cały rok, bo dotyczącą ogólnych zasad korzystania z systemu opieki zdrowotnej, a ratownictwa w szczególności i właśnie takie poruszaliśmy w pierwszej serii, ale są też bardziej „sezonowe”, z którymi mieszkańcy zwracają się do nas bezpośrednio lub przez media. I o nich zdecydowaliśmy się mówić w serii „Z ręką na pulsie”- mówi Maria Napieracz, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

czytaj więcej

Mieleccy ratownicy na Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Tarnowie

Pojechali po doświadczenia!

Na Regionalne Małopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Tarnowie z mieleckiego Pogotowia Ratunkowego pojechały dwa zespoły. – Właściwie nie braliśmy pod uwagę startu typowo „sportowego”, bo nawet nasza bardziej doświadczona drużyna na co dzień mało pracuje razem i miała ograniczone możliwości ćwiczenia jako zespół, ale chcieliśmy, żeby nasi medycy zetknęli się z tematami obecnie ważnymi dla systemu ratownictwa, z nowościami, brali udział w wymianie doświadczeń. Mistrzostwa to idealna okazja – mówi Maria Napieracz, dyrektor pogotowia w Mielcu, która spotkała się z dyrektorami innych stacji.

czytaj więcej

Pogotowie w marszu o godność osób niepełnosprawnych

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski w asyście reprezentantów wielu instytucji i placówek, m.in. Marii Napieracz, dyrektor mieleckiego Pogotowia Ratunkowego, uroczyście przekazał klucz do miasta! Komu? Młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, której Marsz Godności zorganizowało dziś Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Oczywiście nie zabrakło naszej karetki, a w niej ratownicy medyczni: Kuba Betlej i Tomasz Wraga.

czytaj więcej

Nauka pierwszej pomocy nie pójdzie w las! SP nr 6 uczyła się pierwszej pomocy w Domku Myśliwskim w Wólce Książnickiej

Czy dla młodego człowieka nauka zawsze musi być przykrym obowiązkiem? Nic z tych rzeczy! Wiele zależy od prowadzącego lekcje, formy zajęć i… okoliczności przyrody 😉 Uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu nauka pierwszej pomocy przyszła łatwo, bo mieli okazję studiować temat w gościnie u myśliwych Koła Łowieckiego „Diana” w Wólce Książnickiej. Wykładowcą był ratownik medyczny,

czytaj więcej

Kolejni mieszkańcy już z wiedzą, jak udzielać pierwszej pomocy

Za nami kolejna edycja otwartego Kursu Pierwszej Pomocy. Znów mieliśmy okazję spotkać naprawdę wyjątkowych ludzi: pełnych zapału, empatii, ale przy tym odpowiedzialnych i chętnych do wytężonej pracy w trakcie warsztatów z zakresu pierwszej pomocy. Z całego serca dziękujemy za koncentrację, ambicję, ale także za humor i rewelacyjną atmosferę na kursie! Chcesz dołączyć do klubu ludzi z genem bohatera?

czytaj więcej

Nasze życzenia z okazji Dnia Strażaka

Podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka, które w Mielcu odbywały się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, mieleckie Pogotowie Ratunkowe reprezentowała dyrektor Maria Napieracz. Przy tej okazji podziękowała Strażakom za aktywną współpracę, a także życzyła im szczęśliwych powrotów po każdej akcji, energii, satysfakcji z udanych interwencji i dalszego rozwoju. Maria Napieracz złożyła życzenia również w imieniu Marszałka Województwa oraz jako radna Sejmiku.

czytaj więcej

Nasza seria „999. Trzy Dziewiątki” doczekała się wydania drukiem!

Dzięki Korso Tygodnik Regionalny (wydanie z dn. 7 maja 2019) wiele z osób, które np. na co dzień nie korzystają z Facebooka, będzie miało okazję przypomnieć sobie podstawowe fakty o systemie opieki zdrowotnej. Popularyzacja takiej wiedzy to większe bezpieczeństwo mieszkańców, którzy dzięki temu, że mają kluczowe informacje, nie czują się bezradni w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

czytaj więcej

Życzenia i podziękowania. Pogotowie Ratunkowe w przedświątecznej atmosferze.

Życzenia zdrowych Świąt Wielkanocnych spędzonych w atmosferze ciepła i życzliwości złożyli sobie dziś Dyrekcja i Pracownicy mieleckiego Pogotowia Ratunkowego. Spotkanie było także okazją do przekazania ekipom ratowniczym podziękowań złożonych im przez Pacjentów na ręce Dyrekcji. Jak podkreślili dyrektor Maria Napieracz oraz lek. Wojciech Burkor, dyrektor medyczny, wprawdzie system ratownictwa bardzo się rozwija i jakość świadczonych usług się podnosi,

czytaj więcej
Zmiana wielkości czcionki
Kontrast