Wpisz szukaną frazę

karetka1

Wsparcie zewnętrzne nie do przecenienia👏 Karetka dla Pogotowia!

Tabor samochodowy Pogotowia Ratunkowego w Mielcu powiększył się o jedną karetkę, która będzie przeznaczona do walki z koronawirusem. To Fiat Doblo o wartości ok.150 tys. zł, a to dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Podkarpackiego. Do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu trafił Volkswagen Transporter przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. To efekt wsparcia Lockheed Martin, w którego skład wchodzi PZL Mielec.

 

– W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego zostało zakupionych 5 Fiatów Doblo dla pięciu stacji pogotowia ratunkowego z województwa podkarpackiego (Mielec, Rzeszów, Przemyśl, Krośno, Sanok). Kolejne karetki trafią do nas na przełomie czerwca i lipca. Również będą wyposażone w pełen sprzęt ratowniczy. Pogotowie mieleckie wzbogaci się o dwie takie karetki, z których każda ma wartość 750 tys. zł. Cały projekt, w którym bierzemy udział jako pogotowie mieleckie opiewa na kwota około 2 milionów zł. Jest ona przeznaczona na walkę z koronawirusem. Oczywiście, kiedy pandemia ustanie, oby się tak stało jak najszybciej, te karetki i sprzęt medyczny będą dalej służyły naszemu społeczeństwu – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

– Gdybyśmy codziennie w taki sposób chcieli uhonorować każdego sponsora, który pomógł Szpitalowi w Mielcu, to takie spotkania musielibyśmy robić już co dnia do końca roku. Otrzymaliśmy wsparcie od 160 darczyńców. Dzięki pomocy od firmy Lockheed Martin w kwocie 50 tys. dolarów kupiliśmy samochód. Chciałbym podziękować tutaj panu Robertowi Orzyłowskiemu za tę inicjatywę. To symbol olbrzymiej otwartości przedsiębiorców lokalnych i to też duże zobowiązania dla szpitala, żeby odwdzięczyć się naszą pracą – powiedział Zbigniew Torbus, p.o. Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

– Cieszy fakt, że Zarząd Województwa Podkarpackiego na bieżąco reaguje na sytuację, której tak naprawdę miesiąc – półtora miesiąca temu nikt się nie spodziewał. Na podkarpacką tarczę kryzysową zostały przeznaczone ogromne środki, jest to ponad 330 mln zł, z czego 50 milionów trafia na ratowanie zdrowia, poprzez wsparcie instytucji służących mieszkańcom w tym sektorze. Ważne jest to, że ta sytuacja poruszyła wiele ludzkich serc i na chwilę obecną, także dzięki aktywności Zarządu Województwa Podkarpackiego, pozyskano 3,5 miliarda złotych od sponsorów, firm, od osób prywatnych. To jest naprawdę niezwykłe – powiedziała Maria Napieracz, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego. – Dzisiaj na szczęście programy operacyjne, którymi dysponujemy służą po to, żeby wzmocnić bezpieczeństwo zdrowotne. By realizować te nawet podstawowe zadania w tym zakresie, trzeba było dokupić wszystko, od maseczek poprzez ubrania, aż po auta. Wszyscy zdają sobie sprawę, że trzeba znaleźć na to pieniądze, w taki sposób skoordynować działania, żeby ta pomoc była na bieżąco i żeby nie było zaniedbań. Jako Samorząd Województwa mamy własne szpitale wojewódzkie, ale oprócz tego wspomagamy szpitale powiatowe i stacje ratownictwa, których działania są tak potrzebne w terenie – powiedział Jan Tarapata, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Starosta Stanisław Lonczak cieszył się, że była kolejna już możliwość spotkania się, by przyjąć dar, który będzie służył mieleckim placówkom zdrowia. – Wielkie podziękowania się należą Zarządowi, panu Marszałkowi za szybką reakcję na sytuację. Podziękowanie oczywiście także dla firmy Lockheed Martin, bo samochód jest bardzo potrzebny. Chcę podkreślić, że szpitalowi i pogotowiu byłoby bardzo trudno realizować sprawnie zdania, które wynikają z walki z koronawirusem, wręcz byłoby to niemożliwe bez pomocy z zewnątrz – powiedział.

 

 

karetka1
karetka2
karetka3
Zmiana wielkości czcionki
Kontrast