❗Nowe procedury i najnowszy sprzęt w akcji. Ćwiczenia i teoria dla ratowników PSPR

Share on facebook
Share on twitter
➡️ „Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne w warunkach Zespołu Ratownictwa Medycznego” – to temat warsztatów prowadzonych przez Szkołę Ratownictwa Medycznego działającą w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu 💪👨‍🏫
➡️ Medycy mieli okazję poćwiczyć na wysokiej klasy manekinie, który dobrze imituje ludzkie ciało. Dodatkowo program komputerowy pozwolił „zamonitorować pacjenta”, co pozwoliło na bieżąco sprawdzać prawidłowość prowadzonych działań ratunkowych. Oprócz tego nie zabrakło także nadzoru kierownika Szkoły, rat. med. Mateusza Wszoła, który na bieżąco udzielał praktycznych wskazówek.
💬 – Istotną częścią takich warsztatów jest możliwość polecenia ratownikom najnowszych sprzętów, jakie do nich trafiają wraz z ostatnimi rekomendacjami odpowiednich gremiów odnośnie postępowania w danych przypadkach. Medycyna ratunkowa wciąż się rozwija, prowadzone są kolejne badania, których wyniki pozwalają wciąż doskonalić tak sam warsztat ratownika, jak i lepiej wykorzystywać dostępny sprzęt – zauważa dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.
– Jeśli ratownik chce pracować w swoim zawodzie i udzielać pomocy na najwyższym poziomie, ustawiczne szkolenie jest nieodzowne. U nas, w PSPR Mielec, jest to już standard. Nie tylko wymagamy wiedzy i umiejętności, ale dajemy także możliwości szkolenia się na nowoczesnym sprzęcie i pod okiem najlepszych instruktorów – dodaje dyrektor.
Skip to content