Będą cztery nowe ambulanse!

Share on facebook
Share on twitter

– Dzisiaj, chyba można śmiało powiedzieć, historyczna chwila, bo Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wzbogaciła się o środki na aż 4 ambulanse wraz z wyposażeniem. Otrzymaliśmy właśnie 💸2 400 000💸 zł dofinansowania z Funduszu Medycznego – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR w Mielcu. – Jeśli chodzi o wyposażenie to na pewno nowością będą nosze sterowane elektrycznie, bardzo nowoczesne, komfortowe dla pacjentów, ale również znacznie usprawniające pracę ratowników medycznych. To historyczna chwila także dlatego, że dziś jest 13 października, czyli Dzień Ratownictwa Medycznego i życzylibyśmy sobie, by co roku to święto obfitowało w takie wydarzenia. Chcę bardzo gorąco podziękować Posłowi na Sejm Fryderykowi Kapinosowi za wsparcie, jakie od niego otrzymaliśmy – dodał dyrektor.
💪🚑 – To bardzo dobry czas dla Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, ponieważ niedawno, podczas uroczystych obchodów Święta Ratownictwa, poświęcone zostały dwie nowe karetki, a teraz już mamy w perspektywie cztery kolejne – podkreślił poseł Fryderyk Kapinos. – W tej chwili przekazuję stosowne czeki, by nie było żadnych wątpliwości. Trzeba podkreślić, że będą to nowoczesne karetki, a wszyscy wiemy, jak ważny jest wysoki poziom usług medycznych. Mamy wspaniałych lekarzy, ratowników, pielęgniarki, ale bez niezawodnego sprzętu nie mogliby pracować odpowiednio szybko i skutecznie. Kolejny taki zakup będzie możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy z dyrekcją pogotowia oraz ze starostwem.
💫🚑 – Z tego co wiem, oprócz tych czterech karetek, niebawem pojawią się w mieleckim pogotowiu trzy kolejne, a to będzie oznaczało, że cały tabor będzie już odnowiony. Nasze pogotowie nie będzie dzierżawić karetek, wszystkie będą należały do stacji – podkreślił Andrzej Bryła, wicestarosta Powiatu Mieleckiego. – Dzięki panu Posłowi bardzo wiele udało się zrobić. Cieszę się jednak przede wszystkim dlatego, że to oznacza poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, to wyraz troski o ich życie.

mde
Skip to content