Higienistka szkolna z Weryni, Krystyna Romaniuk, która uczestniczyła w naszym Kursie Pierwszej Pomocy z okazji 8 Marca, uratowała uczennicę!

Share on facebook
Share on twitter
🔴 Akcja ratunkowa w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Jak podkreśla ratownik medyczny Wojciech Machowski, kierownik naszej podstacji w Kolbuszowej, to 🔴 sytuacja niecodzienna – zatrzymanie krążenia u jednej z uczennic.
⏳️❗️Zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego z: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, stacjonujący w Kolbuszowej, Państwowa Straż Pożarna z Kolbuszowej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego…
🤗 Ogromne podziękowania dla Witolda Pasierba i Jadwigi Malinowskiej, „naszych ludzi”, ale szczególne słowa wdzięczności należą się osobom będącym na miejscu zdarzenia przed przybyciem służb, a głównie 🔴 Krystynie Romaniuk – higienistce szkolnej, która właśnie wtedy była w tej placówce w pracy. Zachowała zimną krew, wdrożyła czynności resuscytacyjne (uciskała klatkę piersiową) i w zasadzie dzięki jej interwencji pacjentka z zachowanym oddechem i krążeniem została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego! 💪👏 Zamierzony efekt edukacyjny kursu zobaczyliśmy wczoraj – uratowana dziewczynka, która w dość dobrym stanie trafiła do szpitala! – Pani Krystyna Romaniuk zorganizowała 🔸️pomoc na miejscu,🔸️ wdrożyła czynności resuscytacyjne i️ 🔸️ finalnie, razem z wszystkim tam obecnymi, uratowała uczennicę ❗️– podkreśla Wojtek Machowski.
🌸 Dziękujemy, jesteśmy pod wrażeniem, podziwiamy i zachęcamy do uczestnictwa w naszych kursach pierwszej pomocy💪❤️
Skip to content