Nasza akcja nie kończy się wraz z latem! Służby ratunkowe i myśliwi uczą dbania o bezpieczeństwo

Share on facebook
Share on twitter
Wiemy, że lubicie cieszyć oczy przy okazji akcji edukacyjnej organizowanej w plenerze z udziałem naszej stacji, mieleckich myśliwych, policji i straży pożarnej. Jeśli obawialiście się, że wraz z latem nasza misja się zakończy, spieszymy poinformować, że nic z tych rzeczy. Ba, atrakcji przybywa! Nie tylko 🚨pierwsza pomoc, zasady dbania o swoje bezpieczeństwo w szkole, na podwórku i na łonie natury, ale także… 📯 sygnały myśliwskie – oto tematy, z którymi zapoznały się dzieci ze szkół z Rzochowa i Rudy.
👨‍🏫Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, np. w zadławieniach, przy poparzeniach, utracie przytomności itp., ale także prawidłowo i sprawnie wezwać służby ratownicze – m.in. to wyjaśnił rat. med. Maciek Rachwał.
👨‍🏫Mieczysław Struzik, myśliwy, przybliżył kult Św. Huberta patrona myśliwych i leśników, przedstawił zwierzęta w naszych lasach oraz rolę myśliwego we współczesnym świecie.
👨‍🏫Zespół patrolu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przypomniał, jak zachować się bezpiecznie na drodze i poza nią, ale w praktyce nie lada atrakcją okazało się wyposażenie radiowozu.
👨‍🏫I nowość! Krzysztof Barszcz zaprezentował dzieciom sygnały myśliwskie oraz trudną sztukę wabienia jeleni, opowiedział również swoje przygody myśliwskie, co było jednym z hitów spotkania w Domku Myśliwskim KŁ „Diana”.
🤩 Czekacie na więcej? My też! ;D
Skip to content