Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzyma sprzęt medyczny!

Share on facebook
Share on twitter
Saudyjskie Centrum Pomocy im. Króla Salmana przekazało 10 mln dolarów polskiemu Ministerstwu Zdrowia
💝🚑 Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzyma sprzęt medyczny!
Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu znalazła się w gronie placówek, które w środę w Rzeszowie oficjalnie dowiedziały się od przedstawicieli saudyjskiego Centrum Pomocy im. Króla Salmana oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), iż niebawem otrzymają cenny sprzęt medyczny. Przekazanie 10 mln dolarów polskiemu Ministerstwu Zdrowia ma służyć zniwelowaniu problemów finansowych w polskim systemie ochrony zdrowia, związanych z intensywnym udzielaniem pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, z wdzięcznością przyjął wsparcie, za które zostanie kupiony m.in. sprzęt dla ratowników medycznych na Podkarpaciu i w całej Polsce. Także Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzyma m.in. urządzenia do masażu klatki piersiowej, respiratory, defibrylatory, aparaty USG i komory laminarne. – Doceniamy ten gest, szczególnie, że jest bardzo przemyślany, ma wymiar praktyczny, odpowiada na nasze potrzeby. Nie jest tylko symbolem. Jest realnym wsparciem. To urządzenia, które w pogotowiu używane są codzienne, zużywają się, należy je wymieniać, a z drugiej strony są bardzo kosztowne. Naprawdę jest za co dziękować, co niniejszym czynię – powiedział dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
Przedstawicielem Centrum Pomocy Humanitarnej im. Króla Salmana (KSrelief) był na spotkaniu dr Abdullah Al-Rabeeah, jego dyrektor. WHO reprezentowała Paloma Cuchi, dyrektorka biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce. Dr Abdullah Al-Rabeeah podkreślił solidarność z narodem polskim, który szybko i bez wahania udzielił pomocy uchodźcom. Zauważył i docenił wrażliwość Polaków na cierpienie innych, którą podzielają również jego rodacy.
Taką pełną empatii postawę Saudyjczyków doceniła dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce Paloma Cuchi, która podkreśliła wdzięczność za okazaną pomoc. To właśnie WHO koordynuje działania pomocowe, które są efektem, hojnego, jak podkreśliła dyrektor, wsparcia udzielonego przez Centrum Pomocy im. Króla Salmana.
Dyrektorzy podkarpackich stacji pogotowia ratunkowego wyjechali ze spotkania z symbolem – stetoskopem, który jest pierwszym z długiej listy sprzętu medycznego, który niebawem trafi do placówek.
Skip to content