Wpisz szukaną frazę

logo-pogotowie

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu

zabezpiecza opiekę medyczną w kilku segmentach.

 Zapewnia pomoc pacjentom w stanie poważnego zagrożenia zdrowia lub życia, którzy nie są w stanie dotrzeć na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Organizacją pracy karetek pracujących w systemie ratownictwa medycznego zajmuje się  Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna w Mielcu. Obejmuje działaniem teren 4 powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i nowodębskiego, co oznacza, że dysponuje 16 ambulansami.

Poza godzinami pracy poradni medycyny rodzinnej (lekarzy rodzinnych), Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej mieleckiego pogotowia pracuje jak awaryjny lekarz rodzinny,  udzielając porad medycznych osobom, których życie nie jest zagrożone (w nocy, weekendy oraz dni świąteczne).

W strukturach PSPR działa także Poradnia Chirurgii Dziecięcej, do której można się zgłaszać z najmłodszymi pacjentami m.in. do kontroli pooperacyjnej, w przypadku urazów i po inne porady chirurgiczne.

Pogotowie ratunkowe w Mielcu wykonuje ponadto transporty medyczne na zlecenie jednostek ochrony zdrowia i innych podmiotów, a także zapewnia zabezpieczenie medyczne podczas uroczystości i imprez.

Dzięki Szkole Ratownictwa Medycznego indywidualni mieszkańcy, jak również pracownicy firm i instytucji mogą się szkolić w pogotowiu ratunkowym z zakresu udzielania pierwszej pomocy itp. SRM organizuje również kursy dla  kadry medycznej stacji.

Dodatkowe informacje dotyczące poszczególnych segmentów działalności pogotowia ratunkowego w Mielcu (w tym numery telefonów) znajdują się w zakładkach dostępnych z paska na górze strony i w odpowiednich boksach wyszczególnionych na stronie głównej.

 

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast