Szkolimy się!

Share on facebook
Share on twitter
👨‍🏫🚑 Dwa kolejne szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe i pozwalające na zebranie dodatkowych punktów edukacyjnych mają za sobą ratownicy medyczni, którzy postawili na kursy w Szkole Ratownictwa Medycznego w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Tym razem tematami szkoleń były, już po raz kolejny, „Zabiegi resuscytacyjne u dzieci” oraz „Zaburzenia rytmu serca u dorosłych”.
💬 – To bardzo angażujące kursy, wymagające skupienia i wielu ćwiczeń, ale warto je podjąć, bo jest okazja zaktualizować swoją wiedzę i poćwiczyć manualnie ważne czynności medyczne, szczególnie te, które w pracy na co dzień wykonuje się rzadko, np. u dzieci. Ale kiedy już jest taka konieczność, te zabiegi muszą być przeprowadzone prawidłowo i sprawnie, dlatego też wcześniejsze ćwiczenia są tak ważne – wyjaśnia rat. med. Mateusz Wszół, doświadczony szkoleniowiec, który prowadzi wykłady i warsztaty. Na co dzień kieruje Szkołą Ratownictwa w PSPR Mielec.
💬 – Uczestnictwo w kursie wymaga poświęcenia czasu, dużej koncentracji, wiąże się z pewnym wysiłkiem, a jednak chętnych nie brakuje i to mnie bardzo cieszy, bo pokazuje, że nasi ratownicy są ambitni, chcą się rozwijać, dbają o to, by pracować w oparciu o nowoczesny sprzęt i najnowszą wiedzę – mówi dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.
Skip to content