– Ta nagroda to dostrzeżenie wielkiego trudu pracowników Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, za który i ja bardzo dziękuję – mówi dyrektor Grzegorz Gałuszka

Share on facebook
Share on twitter
✨Doroczne nagrody dla wyróżniających się Mieszkańców
💪🚑🌹 Władze Powiatu Mieleckiego i Miasta Mielca dostrzegły, że pracownicy systemu ochrony zdrowia musieli w ostatnim czasie wypełniać swoje obowiązki z wielkim poświęceniem, pod dużą presją, w nowych, trudnych okolicznościach, a jednak wciąż profesjonalnie i efektywnie. W niedzielę popołudniu Starosta Stanisław Lonczak i Prezydent Jacek Wiśniewski uhonorowali tych, którzy swoją działalnością i postawą szczególnie się wyróżnili na terenie miasta i całego powiatu. Wyróżnienie trafiło m.in. do rąk przedstawicieli Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
– W czasie pandemii pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Mielcu narażali swoje zdrowie, niosąc pomoc innym, za co należy im się wielkie uznanie i podziękowania, które niniejszym składam. Gratuluję tego wyróżnienia – mówi dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR w Mielcu, który odebrał statuetkę. – Bali się wszyscy, każdy drżał o siebie i swoich najbliższych, izolował się, ale zespoły ratownictwa medycznego, początkowo jeszcze zmagając się z niedostateczną ilością środków ochrony osobistej, właśnie wtedy spieszyły na ratunek. Jako medycy zawsze pamiętamy, że jesteśmy powołani do walki o największą wartość, jaką jest życie i zdrowie ludzkie. Pracując, szczególnie w ekstremalnych warunkach, nigdy nie ma się pewności, że samemu się nie ucierpi, a jednak to nie może nas powstrzymywać przed podjęciem trudnych wyzwań – zaznacza dyrektor. Dziękuje władzom miasta i powiatu za uhonorowanie tych, którzy pokonywali ogromne zmęczenie, stres, lęk i bieżące trudności, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi.
Skip to content