To pierwsza w Polsce tego rodzaju umowa podpisana pomiędzy wojskiem a stacją pogotowia ratunkowego

Share on facebook
Share on twitter
✍️ Dziś w Starostwie Powiatowym w Mielcu Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego zawarła z Ministerstwem Obrony Narodowej porozumienie dotyczące realizacji programu „Szpital Przyjazny Wojsku”. Umowę podpisali: dyrektor PSPR Mielec Grzegorz Gałuszka, starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek, wicestarosta Andrzej Bryła, w obecności Leszka Surdego, doradcy Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, który to z kolei umowę podpisał już wcześniej w Warszawie.
🤝 To ważny krok, który otwiera drogę do szerokiej współpracy. Obie strony, mieleckie Pogotowie Ratunkowe oraz Wojsko, będą mogły wzajemnie korzystać ze swojej wiedzy, doświadczenia oraz zaplecza szkoleniowego i bazy. Ratownicy medyczni zyskają możliwość doskonalenia umiejętności np. z zakresu medycyny pola walki, ratownictwa taktycznego, natomiast żołnierze będą szkolić się w obszarach, z którymi na co dzień mierzą się zespoły ratownictwa medycznego podczas pracy z pacjentami i działań w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.
Wspólne działania pozwolą jeszcze skuteczniej przygotować służby do reagowania w sytuacjach kryzysowych i podniosą poziom bezpieczeństwa mieszkańców regionu.
Skip to content