Wiele cennego dla pogotowia sprzętu w darze od Gminy Przecław❣️

Share on facebook
Share on twitter

W sumie 20 tysięcy złotych wart jest sprzęt medyczny przekazany przez Gminę Przecław Pogotowiu Ratunkowemu w Mielcu. Karetki zostały doposażone m.in. w ssak wraz z torbą, koce bakteriostatyczne, śpiwór bakteriostatyczny, pulsoksymetr (z opcją kapnometrii), plecaki reanimacyjne oraz termometry Pro 600.
– Dziękuję Pani Burmistrz Renacie Siembab, całej Radzie Gminy oraz mieszkańcom za sprzęt, który wspomoże nas w walce z koronawirusem. Pozwoli nam pracować łatwiej, ale przede wszystkim bezpieczniej, chroniąc zdrowie ratowników codziennie pomagających drugiemu człowiekowi – powiedział Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, uroczyście przyjmując dar. – Pozostaje tylko marzyć, aby było więcej takich inicjatyw samorządów, bo każdy taki gest to wyższy poziom bezpieczeństwa naszych pacjentów w tym trudnym czasie.
Jak powiedziała burmistrz Renata Siembab, to wyraz solidarności z pracownikami Pogotowia Ratunkowego, którzy codziennie są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. – Wszyscy chcemy pozostać w dobrym zdrowiu, życzymy go pacjentom, ale także przecież Wam, ratownikom. Obyście wracali od chorych w dobrej formie, w pełni sił. W porównaniu z waszym wysiłkiem, my pomagamy skromnie, ale udało się zdobyć wyposażenie do jednej karetki, a koszt tych wszystkich urządzeń wynosi 20 000 zł. To jest dar od całej Gminy Przecław – podkreśliła burmistrz.

Skip to content