999 Trzy Dziewiątki - filmy edukacyjne pogotowia ratunkowego w Mielcu.

Seria filmów edukacyjnych, która powstała dla Was – aby podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

"Trzy dziewiątki 999"

Odcinek 1

Pierwszy odcinek serii mówi o tym, że taka agresja to atak na funkcjonariusza publicznego i grozi poważnymi konsekwencjami. 

Odcinek 2

Dlaczego dzwoniąc po karetkę nie zaczynamy podawania adresu od ulicy? Jakie informacje podać na początku? 

ODCINEK 3

Gdy dyspozytor zadaje tak wiele pytań powoduje to późniejsze wysłanie pomocy do pacjenta? Odpowie dyspozytor med. PR w Mielcu.

oDCINEK 4

Wygoda, źle rozumiany spryt, poczucie, że „się należy”, albo po prostu niewiedza – to główne powody wzywania karetki pogotowia…

oDCINEK 5

Miałeś kiedyś problem z dodzwonieniem się na numer alarmowy? Bywa, że jednocześnie pomocy potrzebuje wiele osób… 

ODCINEK 6

Każde udzielenie pomocy to większa szansa dla chorego na uratowanie zdrowia lub życia. A co, jeśli pomocy nie udzielisz w ogóle?

ODCINEK 7

Wzywasz karetkę. Już wiesz, że najważniejszy jest adres. Ale wszystkim nam zależy na czasie. Nie ograniczaj się tylko do podania adresu…

ODCINEK 8

Wiedza daje spokój, a on podczas mikołajkowo-świątecznych podróży to bardzo wiele. Dobrze mieć świadomość, że wiecie co robić.

ODCINEK 9

Każda informacja jest ważna, dlatego cierpliwie odpowiadaj na pytania dyspozytora zbierającego wywiad medyczny…

ODCINEK 10

Widok ludzi leżących na parkowych ławkach, przystankach czy nawet pod drzewkiem nie jest w Polsce egzotyczny…

ODCINEK 11

Kiedy się spodziewać czadu? Jak rozpoznać zatrucie? Czy da się łatwo zapobiec tragedii? Pamiętajcie, warto kupić czujnik czadu… 

ODCINEK 12

 Dlaczego nie do każdego, kto wzywa karetkę może ona pojechać? Sprawdźcie koniecznie, bo z pewnością warto wiedzieć, z czego to wynika.

ODCINEK 13

 Zdradliwa może być nie tylko zmienna i tylko pozornie sprzyjająca pogoda, ale także napoje, którymi wielu próbuje się rozgrzać

ODCINEK 14

Co zrobić, gdy w tzw. „dzień wolny od pracy” (weekend, święto) dopadnie nas infekcja? Kto zastępuje w tym czasie lekarza rodzinnego?

ODCINEK 15

Panika, stres, a czasem po prostu brak wiedzy powodują, że wobec zagrożenia zdrowia lub życia czujemy się bezradni…

ODCINEK 16

Widzisz z okna, że ktoś leży na ławce   i wzywasz karetkę „tak na wszelki wypadek”? Dlaczego to nie jest prawidłowe zachowanie.. 

ODCINEK 17

Udary mózgu mogą się manifestować różnie u poszczególnych pacjentów, ale generalnie ich najczęstszymi objawami są niedowłady..

ODCINEK 18

Widzisz chorego lub poszkodowanego w wypadku i wiesz już, że trzeba wezwać do niego pomoc. Teraz czas na zebranie znaczących informacji.
Skip to content