Cykl filmików pt. „20 lat Pogotowia Ratunkowego w Mielcu” – obejrzyj najnowszy odcinek!

Share on facebook
Share on twitter

Wspomnienia i anegdoty – jak to kiedyś wyglądało?

W maju bieżącego roku Pogotowie Ratunkowe w Mielcu będzie uroczyście obchodzić 20-lecie swojego istnienia. – To nie jest pusta, okrągła liczba, ale przede wszystkim symbol barwnej historii lokalnego ratownictwa, którą mogą nam opowiedzieć m.in. długoletni pracownicy. Świat szybko się zmienia, przyzwyczajamy się do nowoczesności, współczesnych standardów. Doszliśmy do wniosku, że jeśli nie utrwalimy wspomnień pracowników, to niebawem ten dawny koloryt, minione realia odejdą na zawsze w zapomnienie. Byłoby to niepowetowaną stratą – mówi dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego.
W grudniu mieleckie pogotowie opublikowało już na Facebooku i swojej stronie trailer serii: https://www.youtube.com/watch?v=qM9wPhYxak4 Ten pilotujący serię krótki film opowiada o tym, jak dawniej ratownicy, pędząc na pomoc, radzili sobie bez GPS-ów i dokładnych map. A sposób naprawdę może zaskoczyć, dlatego warto zerknąć na wspomniany odcinek😮👏. 💁‍♂️Jednym z głównych przewodników po przeszłości jest rat. med. Marian Szebla, dziś już emeryt, który przyznaje, że realiów z początków jego pracy nie da się wprost porównać z dzisiejszymi. – To był inny świat, to, co kiedyś wydawało się normalne i oczywiste, dziś brzmi jak anegdota, choć tych momentów, które zaskakiwały i rozbawiały już wtedy, też nie brakowało – podkreśla. I udaje mu się przemycić do swoich opowieści nie tylko kawał historii, ale także humor i element zaskoczenia. Z najnowszego, styczniowego odcinka można się dowiedzieć, jak wyglądały ratownicze Święta, a w najbliższych wystąpi pielęgniarka i dyspozytor Mariola Dziewit, która przypomni, że choć dziś poród w domu to sytuacja wyjątkowa, kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej.
Filmiki z tej serii będą się pojawiać co najmniej do maja, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – dwa razy w miesiącu. ⬇️▶️ Najnowszy odcinek poniżej, a w przygotowaniu jest także dłuższa okolicznościowa produkcja opowiadająca o historii, teraźniejszości i planach PSPR w Mielcu. Zapraszamy do śledzenia serii 🙂 Dziś – jak wyglądały Święta w pogotowiu 🌠

Załączniki

Skip to content