– To zawsze okazja do podsumowań, planów, integracji, ale przede wszystkim do podziękowania pracownikom, docenienia ich codziennego wysiłku i zaangażowania – powiedział dyrektor Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.
Ważną częścią spotkania była prezentacja obrazująca rok z życia mieleckiego pogotowia ratunkowego, od poprzedniego święta ratownictwa.
Uroczystość zaszczycili znakomici goście, z których wielu doceniło wyjątkowość pracy, a właściwie misji medyków i całego systemu ratownictwa.
– To podsumowanie, które obejrzeliśmy pozwoliło nam zobaczyć, że jesteście nie tylko firmą, ale i rodziną, przyjaciółmi. Widać, że praca was zbliża, a przecież jest pełna stresu, wyzwań, musicie dać z siebie wszystko w różnych warunkach. Nie każdy podoła takim obowiązkom, bo nie każdy ma do tego predyspozycje – powiedział Fryderyk Kapinos, poseł na Sejm RP.
Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego, zauważył, jak wielu pracowników zostało wyróżnionych przez dyrekcję. – To, szczególnie w połączeniu z dzisiejszym poświęceniem nowych ambulansów, upewnia nas w przekonaniu, że mamy na naszym terenie gwarantowane usługi medyczne na najwyższym poziomie – zaznaczył.
Wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś dodała, że wszyscy mieszkańcy są wdzięczni za ratowniczą gotowość i życzyła nieustającej satysfakcji z pracy.Robert Pluta, wójt gminy Padew Narodowa w imieniu samorządowców z powiatu mieleckiego, gratulował pogotowiu rozwoju. – Wszystkie gminy doceniają i wspierają stację, widzą odpowiedzialną pracę ratowników, ale i czują, że powinny dbać np. o podstacje. To też czynimy. Mam nadzieję, że pracownicy będą czuć się potrzebni, bo tacy właśnie są – zaznaczył.
Janusz Bik, Przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa, dodał, że największym darem, jaki można dać drugiemu człowiekowi jest czas. – Ratownicy medyczni są z nami już długo, to obecnie uznany zawód, a na co dzień przez całą dobę. Zawsze możemy na was liczyć – powiedział.
– Nie ma takich słów, którymi można by w pełni wyrazić wdzięczność wobec takiego poświęcenia i profesjonalizmu. W całej północnej części województwa słychać, że działacie z empatią i należy się wam najwyższe uznanie – podkreślił Andrzej Głaz, wójt Gminy Tuszów Narodowy.
Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego, przypomniał, że to na tym terenie powstała pierwsza podstacja w rejonie i do dziś sprawdza się znakomicie. – Będziemy robić wszystko, by warunki były tam coraz lepsze i aby było widać rozwój – powiedział.
Prof. ucz. dr hab. Anna Szylar z PUZ w Tarnobrzegu podziękowała dyrekcji PSPR Mielec za wsparcie podczas uruchamiania nowego kierunku na uczelni, właśnie ratownictwa medycznego. – Jestem wdzięczna za możliwość odbywania praktyk przez naszych studentów, szczególnie, że to kierunek praktyczny, więc oprócz teorii, którą zdobywa się również na kierunku tradycyjnym, akademickim, jest też bardzo dużo zajęć polegających na symulacjach lub nauce poprzez asystowanie zawodowym ratownikom – wyjaśniła rektor.
– Przede wszystkim gratuluję cierpliwości i wyrozumiałości tak dla pacjentów, jak i dla ich rodzin. Jestem ratownikiem WOPR, mam też okazję często obserwować was w pracy i widzę, jak trudno jest czasami zapanować nad ludzkimi emocjami, nad tym chaosem, a jednocześnie dobrze wykonać swoją pracę – zdradził Leszek Surdy, wójt Gminy Gorzyce.
Joanna Bukowczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, życzyła ratownikom szacunku i zrozumienia dla wykonywanej przez nich ciężkiej pracy.
– Mieleckie pogotowie jest jak papierek lakmusowy ostatnich zmian w ratownictwie medycznym na naszym terenie. Powstało pięć niezależnych pogotowi, działających niezależnie od szpitali i to się sprawdza, tak jak w Mielcu – zaakcentował Jakub Dzik, dyrektor Wydziału Ratownictwa i Powiadamiania Ratunkowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.
Dyrektor Grzegorz Gałuszka podziękował za moc ciepłych słów i życzeń, które, jak ocenił, były skierowane prosto do serc pracowników. – Taka życzliwość dodaje siły i wiary w sens tej służby – przyznał.
Emeryci, którzy otrzymali uroczyste podziękowania za swoją pracę:
Mariusz Pyko
Maria Antończyk
Bogusława Gajecka
Marian Szebla
Wiesław Świerczyński
Wyróżnieni Pracownicy:
Władysław Komsa
Paweł Pasek
Bogdan Szymański
Arkadiusz Wiecha
Jan Brania
Jakub Kobierski
Radosław Gemborys
Agnieszka Krawczyk
Łukasz Leś
Mirosław Łuc
Henryk Gołąb
Andrzej Litwin
Jolanta Myszkowska
Krzysztof Woszczak
Łukasz Bzduła
Rafał Herdzik
Jakub Zipser
Gratulujemy!
Oprawę muzyczną imprezy zapewnili artyści z Domu Kultury w Przecławiu.