Film z I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym Mielec 2017

Share on facebook
Share on twitter

Można zajrzeć za kulisy konkurencji, poczuć klimat zawodów 

Kilkunastominutowa emocjonująca relacja filmowa, która wraz ze zdjęciami trafi na płycie do zawodników, sędziów i gości I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, jest dostępna także na You Tubie na kanale Mielec112. To wyjątkowy film, który przenosi widza do miejsc rozgrywania konkurencji niedostępnych z aż tak bliska w trakcie trwania rywalizacji.

   Konkurencje podczas zawodów są przygotowywane bardzo realistycznie. Do pewnego stopnia jest to „plan filmowy”, ale jednak wiedza, umiejętności, odporność na stres zawodników muszą być prawdziwe. – Dla mnie, jako filmującego zmagania z ziemi, projekt ten był dużym zaskoczeniem, ale i zarazem ważnym doświadczeniem, tak jak dla Cypriana Mroczka, który rejestrował to wszystko z powietrza. Nie spodziewaliśmy się, że zawody tego typu wyglądają tak spektakularnie. Bardzo wiernie oddają sytuacje, z którymi na co dzień mierzą się ratownicy medyczni pełniąc swoją służbę, jak np. dramatyczne wypadki drogowe lub też upadki z okien – opowiada Mikołaj Kopeć, autor filmu. – Część konkurencji odbywała się także w nocy. Klimat mistrzostw był niesamowity, dlatego też mam nadzieję, że przynajmniej jego pewną część udało nam się oddać w filmie. Na miejscu nie brakowało dynamicznej akcji, napięcia, merytorycznych rozmów między ratownikami i szybkich komend proceduralnych. Reakcje pozorantów grających pacjentów oraz bliskich były bardzo emocjonalne i przekonujące. Widać też było pełną koncentrację u każdego z zespołów biorących udział w mistrzostwach, a ich adrenalina udzielała się także i nam – dodaje Cyprian Mroczek, współautor filmu.
  Realizm zadań docenili także sami zawodnicy, m.in. ze zwycięskiej drużyny, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. – Organizacja była bez zarzutu. Sceneria zadań dobrze przygotowana, ciekawe scenariusze, bardzo wiarygodni pozoranci, atrakcyjne miejsca zawodów. Nie tylko my, ale także inne załogi są bardzo zadowolone – mówią ratownicy z Tarnowa. – Nie zawsze wiedzieliśmy jak nam poszło, bo niektóre zadania były wymagające i nie do końca można było się na bieżąco domyślić, co było oceniane. Było też zadanie, które odebraliśmy jako swego rodzaju pułapkę, ale ostatecznie wszystko poszło dobrze i bardzo się cieszymy z wygranej – mówią zawodnicy z pierwszego miejsca podium, których dekorację również można zobaczyć w filmie na You Tubie.
Link do filmu:
 https://www.youtube.com/watch?v=82EvBZ0gRcY
Skip to content