Wpisz szukaną frazę

Można zajrzeć za kulisy konkurencji, poczuć klimat zawodów 

Kilkunastominutowa emocjonująca relacja filmowa, która wraz ze zdjęciami trafi na płycie do zawodników, sędziów i gości I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, jest dostępna także na You Tubie na kanale Mielec112. To wyjątkowy film, który przenosi widza do miejsc rozgrywania konkurencji niedostępnych z aż tak bliska w trakcie trwania rywalizacji.

   Konkurencje podczas zawodów są przygotowywane bardzo realistycznie. Do pewnego stopnia jest to „plan filmowy”, ale jednak wiedza, umiejętności, odporność na stres zawodników muszą być prawdziwe. – Dla mnie, jako filmującego zmagania z ziemi, projekt ten był dużym zaskoczeniem, ale i zarazem ważnym doświadczeniem, tak jak dla Cypriana Mroczka, który rejestrował to wszystko z powietrza. Nie spodziewaliśmy się, że zawody tego typu wyglądają tak spektakularnie. Bardzo wiernie oddają sytuacje, z którymi na co dzień mierzą się ratownicy medyczni pełniąc swoją służbę, jak np. dramatyczne wypadki drogowe lub też upadki z okien – opowiada Mikołaj Kopeć, autor filmu. – Część konkurencji odbywała się także w nocy. Klimat mistrzostw był niesamowity, dlatego też mam nadzieję, że przynajmniej jego pewną część udało nam się oddać w filmie. Na miejscu nie brakowało dynamicznej akcji, napięcia, merytorycznych rozmów między ratownikami i szybkich komend proceduralnych. Reakcje pozorantów grających pacjentów oraz bliskich były bardzo emocjonalne i przekonujące. Widać też było pełną koncentrację u każdego z zespołów biorących udział w mistrzostwach, a ich adrenalina udzielała się także i nam – dodaje Cyprian Mroczek, współautor filmu.
  Realizm zadań docenili także sami zawodnicy, m.in. ze zwycięskiej drużyny, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. – Organizacja była bez zarzutu. Sceneria zadań dobrze przygotowana, ciekawe scenariusze, bardzo wiarygodni pozoranci, atrakcyjne miejsca zawodów. Nie tylko my, ale także inne załogi są bardzo zadowolone – mówią ratownicy z Tarnowa. – Nie zawsze wiedzieliśmy jak nam poszło, bo niektóre zadania były wymagające i nie do końca można było się na bieżąco domyślić, co było oceniane. Było też zadanie, które odebraliśmy jako swego rodzaju pułapkę, ale ostatecznie wszystko poszło dobrze i bardzo się cieszymy z wygranej – mówią zawodnicy z pierwszego miejsca podium, których dekorację również można zobaczyć w filmie na You Tubie.
Link do filmu:
 https://www.youtube.com/watch?v=82EvBZ0gRcY
Zmiana wielkości czcionki
Kontrast