Karta życia – koniecznie wypełnij!

Share on facebook
Share on twitter

Karta życia to mały druk, który dzięki magnesowi możemy przypiąć na lodówkę. Ten prosty gest może pomóc uratować zdrowie i życie. Na karcie należy wpisać podstawowe informacje dotyczące stanu zdrowia i zażywanych przez chorego leków. W razie konieczności, te dane szybko trafią do zespołu ratownictwa medycznego, który będzie działał w domu pacjenta.
Karty życia – na prośbę Mieleckiej Rady Seniorów – przygotował Urząd Miasta w Mielcu, a ratownikom przekazał je Prezydent Jacek Wiśniewski. Kartę można też otrzymać w Urzędzie Miasta Mielca w Dziale Promocji.

– Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa – ocenia Dyrektor Pogotowia Grzegorz Gałuszka. – Muszę przyznać, że jako osoba z zewnątrz, jestem pod wrażeniem Mielca i inicjatyw, jakie tu powstają. Na uwagę zasługuje choćby ta z napisami przed przejściami dla pieszych „odłóż smartfon i żyj”.  Zespół, zapoznając się z Karta życia, będzie mógł szybciej wdrożyć odpowiednie medyczne procedury ratunkowe, a w konsekwencji jeszcze sprawniej podjąć działania ratujące zdrowie lub życie – dodaje dyrektor.

rbt

rbt

rbt

IMG_20200103_091714

Skip to content