Kolejna odsłona przygotowań do wakacji – tym razem pierwszej pomocy uczyło się z nami Przedszkole Miejskie nr 4 z Mielca

Share on facebook
Share on twitter
🌲👨‍🎓W Domku Myśliwskim ratownik medyczny, ale także policjant, strażak i leśnik
💪👨‍🏫 Koło Łowieckie 'DIANA’ Mielec – z gospodarzem spotkań, rat. med. PSPR Mielec Maciejem Rachwałem – nie ustaje w wysiłkach, by we wrześniu cały komplet okolicznych przedszkolaków i uczniów pojawił się w ławkach w idealnym zdrowiu.
Ale i tym razem przekaz był bardzo różnorodny. Dzieci dowiedziały się, kto to jest myśliwy i poznały sylwetkę patrona myśliwych i leśników Św. Huberta. Kiedy wróciły ze świata legend z XI wieku, kiedy to Hubert miał się nawrócić się na chrześcijaństwo zobaczywszy jelenia z krzyżem jaśniejącym pośród poroża, zapaliły się do nauki.
🤕🤷Znajomość pierwszej pomocy często okazuje się bezcenna, dlatego rat. med. i myśliwy Maciej Rachwał przekazał podstawowe zasady i poprowadził ćwiczenia. Ale nie mniej istotna jest profilaktyka. Oprócz naszego ratownika, mówili o niej aspirant Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Łukasz Szatan z Nadleśnictwa Tuszyma i Rafał Lonczak z OSP Książnice wraz z zespołem. Nie zabrakło tradycyjnej wyprawy w krainę miodem płynącą, a to z Maciejem Warcholakiem z Pasieki „Maciejka”.
♨️🍗Pogoda sprzyjała grillowi, który przypieczętował świetne wrażenia dzieci. Darz bór!

 

Skip to content