Mielecki Dzień Ratownictwa Medycznego – relacja filmowa

Share on facebook
Share on twitter
Uroczystość z okazji Dnia Ratownictwa Medyczna stała się okazją do wyrażenia przez zaproszonych Gości szacunku dla pracy Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz całego mieleckiego Pogotowia Ratunkowego. Zgodnie podkreślano poświęcenie medyków i wielką odpowiedzialność, która na nich spoczywa. Wiele mówiono o konieczności mierzenia się ze stresem i obawą o własne zdrowie oraz bezpieczeństwo. Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Mielcu z dyrektorem Grzegorzem Gałuszką na czele, przyjęli liczne życzenia zdrowia i dalszego rozwoju oraz gratulacje, które akcentowały fakt, iż ratownik to zawód, który cieszy się ogromnym zaufaniem publicznym.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Święta w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza Ewangelisty. Podczas części oficjalnej odbywającej się w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza, ul. Kościuszki w Mielcu, wystąpił kwartet smyczkowy oraz solistka PSM. Artyści pracowali pod kierunkiem Ryszarda Kuska, dyrektora Szkoły.

Sytuację w mieleckim ratownictwie w ostatnim czasie przybliżyła gościom prezentacja pt. „Transformacja Państwowego Ratownictwa Medycznego w dobie zagrożeń epidemiologicznych, którą przedstawił dr n. med. Grzegorz Gałuszka, specjalista zdrowia publicznego.
Ważną częścią uroczystości stały się podziękowania emerytowanym pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Mielcu za wkład w jego rozwój. Statuetki trafiły do rąk: Barbary Kopeckiej, Stanisława Zimnego, Edwarda Plizgi, Adama Bochenka i Ryszarda Świądra. Nie obyło się bez wspomnień i anegdot.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości.

Załączniki

Skip to content