Mieleckie pogotowie i Koło Łowieckie „Diana” uczą dzieci dbać o siebie i przyrodę

Share on facebook
Share on twitter

Jak się zachować oko w oko z dzikim zwierzęciem

Ratownicy medyczni z mieleckiego pogotowia ratunkowego i myśliwi Koła Łowieckiego „DIANA” Mielec podjęli w domku myśliwskim uczniów szkoły podstawowej z Rzochowa. Ratownicy medyczni uczyli, jak się zachować podczas spotkania ze zwierzęciem, szczególnie dziko żyjącym, a także przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Myśliwi realizowali program edukacyjny Polskiego Związku Łowieckiego: „Ożywić pola – Rok gęgawy”.

– Chcemy pokazać młodzieży, że można zgłębiać tajniki dzikiej przyrody jednocześnie ją szanując, a przede wszystkim dbając o swoje bezpieczeństwo. Przy zachowaniu pewnych zasad, mając określoną wiedzę, można wspaniale spędzać czas w najpiękniejszych ostępach dzikiej przyrody – wyjaśnia rat. med. Maciej Rachwał, myśliwy. – Zwierząt nie należy się bać, ale mieć przed nimi respekt. Warto je znać i wiedzieć, jak się zachować. Oczywiście wakacje to niestety nie tylko czas zabawy i przygód, ale także i większej liczby wypadków. Mamy nadzieję, że ich nie będzie, ale gdyby coś wydarzyło, dzieci po naszym spotkaniu znają zasady pierwszej pomocy.

Mieczysław Struzik, jako przedstawiciel PZŁ, przedstawił historię łowiectwa oraz kult św. Huberta. Spotkanie odbyło się przy ognisku, pieczonej kiełbasce i słodkim poczęstunku.

diana2

diana3

diana4

diana5

Skip to content