Nasi na „Alert MCI – Sanok 2023 – współdziałanie służb mundurowych i cywilnych w zdarzeniu masowym”!

Share on facebook
Share on twitter
Tu nie mogło zabraknąć ratowników medycznych z Mielca, a reprezentowali nas: ☑️Jakub Betlej oraz ✔️ Łukasz Leś! 💪🚑 Gdzie działali? ⤵️
➡️ Wielkie ćwiczenia symulacyjne pod nazwą „Alert MCI – Sanok 2023 – współdziałanie służb mundurowych i cywilnych w zdarzeniu masowym” otworzyły ten weekend na terenie gminy Solina. ➡️ W ćwiczeniach wzięły udział jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policji, Straży Pożarnej, Straż Ochrony Kolei oraz jednostki służb specjalnych, wyposażone w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów. Swoje umiejętności pokazały psy tropiące, był też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
➡️💥 Konkretnie na zaporze w Solinie, gdzie działali nasi 💪, symulowano atak terrorystów, którzy w tracie ucieczki porwali statek z pasażerami. W czasie ćwiczeń ratownicy mierzyli się z udzeleniem pomocy wielu rannym i poparzonym.
➡️ Organizatorami ćwiczeń byli: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.
Skip to content