Nowe przepisy w ratownictwie – szkolenie online i w Szkole Ratownictwa PSPR Mielec

Share on facebook
Share on twitter
Szkolenie online połączone z wykładem dla ratowników Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, które odbyło się w sali Szkoły Ratownictwa Medycznego PSPR Mielec, pogłębiło aktualny temat zmian w prawie, które mają wpływ na pracę ratowników. Skupiono się tym razem głównie na przepisach dotyczących stwierdzania zgonów. 💬 – To temat ważny i delikatny, bo dotyczy wydarzeń bardzo stresujących dla bliskich osób zmarłych, którzy mierzą się ze stratą. Dla ratowników nowe przepisy to jednak także pytania i wątpliwości. Jednak to co nowe nie musi być złe. Ważne, by poruszać się w nowej rzeczywistości prawnej uważnie i mądrze, tak, by nie powodować dodatkowych problemów, ale działać sprawnie i prawidłowo – powiedział dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.
✅ Zastępca ds. Lecznictwa, lek. Magdalena Partyka-Zając, przyjrzała się aktualnym przepisom prawnym oraz samemu wypełnianiu Kart Zgonu. ✅ Zwróciła uwagę na konkretne działania ratowników, które mają być podjęte w czasie wskazanym przez regulacje prawne, a także na dokumentowanie czynności prawnych i administracyjnych dokonywanych przez zespół. ✅ Wskazała też na wagę poszczególnych informacji zawartych w karcie zgonu.
❓ Bardzo ważną częścią spotkania była możliwości zadawania przez ratowników pytań i zgłaszania wątpliwości, które zostaną skonsultowane np. z prokuraturą czy prawnikami. Uczestnicy spotkania otrzymają dodatkowe wyjaśnienia już w ciągu najbliższych dni.
👨‍🏫 Szkolenie jest echem konferencji, która kilka dni temu odbyła się w Rzeszowie, a organizowanej przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i Podkarpacką Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. 💬 – Ponieważ są to aktualne i bardzo ważne tematy, doszliśmy do wniosku, że cenna będzie dostępność do różnych form szkolenia, w tym online, po to, by jak najszersze grono naszych ratowników miało możliwość zapoznać się z tymi istotnymi informacjami – wyjaśniła Magdalena Partyka – Zając, Dyrektor ds. Lecznictwa PSPR Mielec.

Skip to content