Odnowili wiedzę z zakresu pierwszej pomocy!

Share on facebook
Share on twitter
– To przejaw dużej odpowiedzialności i świadomości – chwali dyrekcja Pogotowia w Mielcu
Temperatury, z jakimi nie miały latem do czynienia poprzednie pokolenia Polaków, obecnie są normą. A tropikalne upały zwiększają ryzyko zawału serca oraz innych incydentów sercowo-naczyniowych. Oprócz tego często występują udary cieplne, urazy, dochodzi do wypadków, utonięć itd. 💬 – To ważne, aby ogólnie znać zasady pierwszej pomocy, ale do sezonu wakacyjnego warto przygotować się szczególnie. Jeśli kurs pierwszej pomocy przechodziliśmy dawno, nie liczmy, że pamiętamy wszystko. Warto odświeżać wiedzę, ćwiczyć, szczególnie, że takie szkolenia obejmują bardzo duży zakres zagadnień, m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, także u dziecka. użycie AED, krwotoki, zadławienia, oparzenia, omdlenia, podtopienia itp. – podkreśla dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
👩‍🎓 Tym razem Szkoła Ratownictwa Medycznego działająca w mieleckim Pogotowiu Ratunkowym szkoliła pracowników Urzędu Miejskiego w Mielcu. 💬 – Ten kurs odbywa się z inicjatywy Prezydenta Mielca, z dużym zaangażowaniem organizacyjnym Arkadiusza Misiaka, komendanta Straży Miejskiej. Takie ćwiczenie umiejętności jest ważne nie tylko dla samych pracowników Urzędu, którzy czują się dużo pewniej z utrwaloną, ale i na bieżąco aktualizowaną i poszerzaną wiedzą. Jest to również dobry przykład odpowiedzialności, wyobraźni i przygotowania się kryzysowe sytuacje, które niestety są częstsze niż byśmy chcieli, szczególnie w wakacje. A nierzadko ludziom, którzy tuż obok nas będą walczyć o zdrowie lub życie można pomóc, a niekiedy nawet im to życie uratować Wystarczy tylko wiedzieć jak – podkreśla Mateusz Wszół, kierownik SRM.
👏 Zachęca by pójść śladem tych, którzy szkolą się regularnie, bo często kluczem do sukcesu jest pewność siebie przypadkowego ratownika, jego śmiałość, świadomość, że wie co robić. Bywa, że świadek woli zaniechać udzielenie pomocy z obawy, że zaszkodzi poszkodowanemu, ale w ten sposób czasem znika jedyna szansa na ratunek dla pacjenta.
ℹ️ O kolejnych otwartych kursach pierwszej pomocy będziemy informować na bieżąco. Jest również możliwość zorganizowania szkolenia dla grup zorganizowanych.
Skip to content