Pogotowie Ratunkowe w Mielcu wśród placówek dobrze wykorzystujących wsparcie z UE!

Share on facebook
Share on twitter
🚑💸💪 Ministerstwo Zdrowia podsumowało efekty unijnej pomocy w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wśród placówek wymienionych jako te, które najlepiej wykorzystały fundusze, jest Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu (w roku 2021 jeszcze Powiatowa).
Ogólnie, jak informuje Ministerstwo, prawie miliard złotych przeznaczono na zapewnienie pacjentom możliwości szybkiego dotarcia do szpitala oraz leczenia w nowoczesnych i wyposażonych w najnowszą aparaturę medyczną szpitalach. Specjalistyczne centra nie zawsze znajdują się w miejscowości, w której doszło do załamania stanu zdrowia pacjenta. Wtedy kluczowego znaczenia nabiera tzw. „złota godzina”, a to czas, w jakim osoba w stanie zagrożenia życia powinna znaleźć się w placówce medycznej, która może jej udzielić wymaganej pomocy. Oczywiście liczy się każda minuta, ale wskazane jest, aby od zdarzenia do podjęcia działań w szpitalu nie minęło ich więcej niż 60.
To mimo wszystko parametr umowny, choć stał się kontekstem dla wsparcia systemu ratownictwa medycznego. Chodziło o to, aby mieszkańcom województwa zapewnić szybszy dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej. – Wpisaliśmy się w ten program, bo zależy nam na sprawności i niezawodności – podsumowuje dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec. – Cieszymy się, że Ministerstwo Zdrowia akcentuje rozwój ratownictwa medycznego w naszym regionie, bo to zawsze dobra wiadomość dla pacjentów – dodaje dyrektor.
Skip to content