Przedszkolaki z „Kubusia Puchatka” na spotkaniu z naszymi ratownikami chłonęły wiedzę i obiecały o siebie dbać!

Share on facebook
Share on twitter
🤝W Przedszkolu Miejskim nr 1 Mielcu nikt ni ma wątpliwości, że to, czy wakacje będą bezpieczne w dużej mierze zależy od nas wszystkich – ratowników z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, którzy przekażą bezcenną wiedzę, ale także pedagogów, rodziców, dziadków, opiekunów, którzy ją z dziećmi utrwalą.
🙋Przedszkolaki obiecały, że będą stosować się do zasad bezpieczeństwa, a przecież od razu wiadomo, że te oczy nie mogą kłamać, spójrzcie tylko na fotki ze spotkania 😉
⛑Jak założyły wychowawczynie, celem zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez Mariusza Lesia i Łukasza Lesia, naszych ratowników, było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku lub w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownicy Mariusz i Łukasz zaprezentowali strój, w którym pracują na co dzień. Wyjaśnili na czym polegają ich zadania oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
❤️‍🩹Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć czy złamań. Dowiedziały się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
☎️Utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy i zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.
🚑Na koniec spotkania wszystkie dzieci mogły wejść do środka ambulansu, zobaczyć jak jest wyposażony. Ratownicy zaprezentowali znajdujące się w nim sprzęty i aparaturę medyczną. Dzieci obejrzały nosze i leżącego na nich fantoma, co sprawiło, że mogły poczuć się choć przez chwilę, jak prawdziwy ratownik medyczny. Ogromną atrakcją był odjazd karetki z przedszkola na sygnałach dźwiękowych i świetlnych.
🤩– Dzień ten zostanie na długo w pamięci przedszkolaków i sprawi, że wakacje będą bezpieczne! – podsumowały panie wychowawczynie.
Skip to content