Ratownictwo i podróże Janusza Lombary. Nasz ratownik w Zespole Szkół Budowlanych

Share on facebook
Share on twitter
🫥 🌞 – Wszystko, czego się nauczycie dziś, kiedyś zaprocentuje w Waszym życiu – powiedział rat. med. Janusz Lombara do uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Sprawdził to niejednokrotnie, kiedy to doświadczenia i umiejętności kiedyś „niepotrzebne”, nagle okazywały się bezcenne.
🚨🌍 Do uczniów z siedmiu klas tej szkoły przybył nie tylko jako doświadczony w różnych warunkach medyk, ale także podróżnik. Oprócz tego, że mówił o swoim udziale w misji OBWE na Ukrainie, poruszył także temat pasjonujących wyjazdów edukacyjnych do Szkocji i na Islandię. Uczniowie technikum, podzieleni na dwie grupy, wysłuchali niezwykle ciekawej opowieści o rocznym pobycie ratownika na Antarktydzie. Mieli okazję zobaczyć także zdjęcia, które uświadomiły im, jak różnie mogą wyglądać warunki pracy i życia ratownika medycznego, który nie tylko wykonuje swoje obowiązki i zdobywa nowe umiejętności, ale i poznaje różne zakątki świata. Często podejmując wyzwania angażował się w sytuacje trudne, ale zawsze obfitujące w niezwykłe doświadczenia. Przy każdej okazji podkreśla, że z natury jest ciekawy świata i nie boi się wyzwań, co pozwala mu żyć pełnią życia.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie podkreślają, że są bardzo wdzięczni za niecodzienne spotkanie, doceniając, że może ono stanowić inspirację dla wielu uczniów, którzy szukają swojej drogi.
 
Skip to content