Spotkanie Opłatkowe w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu

Share on facebook
Share on twitter

Tradycyjnie już w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu podczas uroczystości wigilijno-noworocznej, dyrekcja spotkała się z pracownikami z całego rejonu operacyjnego oraz z władzami samorządowymi i przyjaciółmi. Z całą ratowniczą społecznością modlił się ks. kapelan Damian Kurek.
💫Dyrektor Grzegorz Gałuszka zauważył, że zwykle te spotkania są okazją do podsumowania mijającego roku. 💬 – To zawsze takie satysfakcjonujące, że to, co rok temu było w sferze planów, a nawet tylko marzeń, dziś ma swoje miejsce w podsumowaniu minionego roku. Jednak życzenia i marzenia się spełniają, dlatego warto je mieć. Ratownicy co roku marzą o nowych siedzibach, nowoczesnym sprzęcie, szkoleniach i to wszystko wprowadzamy w życie i może też dzięki temu potem atmosfera sprzyja spotkaniom w tak szerokim gronie. Co godne zauważenia, dziś są z nami także emeryci, związani emocjonalnie z naszym Pogotowiem. Wciąż uczestniczą w jego życiu, cały czas są wzorem dla młodszych pokoleń, służą podpowiedzą i pomocą. Jeśli chodzi o sferę planów na przyszły rok, to niech obecność tu z nami doktora Konrada Podpory, będzie okazją do zapowiedzi rozwoju naszej Poradni Chirurgii Dziecięcej – powiedział. Dyrektor dodał, że w świąteczny czas warto się szczególnie hojnie obdarzać się szacunkiem, miłością, spokojem, uśmiechem. – To naprawdę buduje i pomaga nawet w najtrudniejszym czasie – podkreślił.
💫Starosta Stanisław Lonczak nie krył, że jednak warto wypowiadać życzenia w tym wyjątkowym okresie, bo wiele z nich się spełnia. Pogotowie się rozwija.
💬 – Wy jesteście i będziecie potrzebni, bo świat się zmienia i to w takim kierunku, że zaskakuje nas co roku i nie zawsze przyjemnie. Życzę więc ciągłej gotowości na służbę, nawet przy tych gwałtownych zmianach, niezawodnego sprzętu i wartościowych szkoleń – powiedział.
💫Wicestarosta Andrzej Bryła nawiązał do wypowiedzi dyrektora, zaznaczając, że marzenia warto mieć, ale to nie wystarczy, bo trzeba jeszcze po nie odważnie sięgać. 💬 – I sięgajcie dalej, bo wam się to udaje. Od 13 lat jestem na tych spotkaniach i widzę, że co roku wszyscy z całego terenu operacyjnego zjeżdżają, by się zobaczyć, złożyć sobie życzenia. Zjawiają się ci, którzy mają akurat wolną chwilę podczas dyżurów. To świadczy o tym, że jesteście już rodziną – zauważył.
🌟 Życzenia siły, wytrwałości, rozwoju i realizacji planów złożyli dyrekcji i ratownikom także członkowie Zarządu Powiatu Mieleckiego, Zbigniew Działowski i Bogdan Peret.
😇 Ważne i poruszające słowa skierował do ratowników ks. kapelan Damian Kurek. 💬 – Dziękuję Wam za to, co można nazwać zmysłem wiary, duchową intuicją. Potraficie bez wahania zadzwonić po kapelana w bardzo trudnej sytuacji, po namaszczenie dla chorego, po duchowe wsparcie. Nie wstydzicie się tego, macie odwagę zaufać, że to nikomu nie zaszkodzi, a wielu pomoże. Ja też uczę się być kapelanem dzięki wam, waszym podpowiedziom, sugestiom, rozmowom z wami i za to jestem wdzięczny – nie krył duchowny.

  

Skip to content