Uczyły się jak ratować życie ludzi i… dzikiej przyrody

Share on facebook
Share on twitter

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jak udzielać pierwszej pomocy, ale także co robić w sytuacjach, gdy spotykamy zwierzę dziko żyjące dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Książnicach, którzy byli gośćmi Koła Łowieckiego „DIANA”. Poznali również kulisy pracy ratownika medycznego, o których opowiadali w leśniczówce w Wólce Książnickiej pracownicy mieleckiego pogotowia ratunkowego: Maciej Rachwał i Jakub Betlej, ratownicy medyczni.

– Tematem pierwszych zajęć był ogólnopolski program Polskiego Związku Łowieckiego „Ożywić pola”, a kolejnych postępowanie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz właściwe postawy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Oczywiście tematy nie są błahe, ale, jak wiadomo, wiedzę najlepiej przyswaja się podczas zabawy, dlatego spotkanie odbyło się przy ognisku, pieczonej kiełbasce i słodkim poczęstunku – podkreśla Maciej Rachwał, ratownik medyczny i jednocześnie myśliwy KŁ „Diana”. Dodaje, że ważne jest, by dzieci od najmłodszych lat oswajały się z myślą, że one same podejmują decyzje i działania, które mają wpływ na środowisko, w którym żyją, przyrodę, ale także zdrowie własne i innych.

Pedagodzy ze szkoły w Książnicach docenili również fakt, że dzieci usłyszały wiele poruszających informacji o pracy ratownika medycznego od osób, które na co dzień wykonują tak szczególny zawód. Praca ta oceniana jest jako ważna i odpowiedzialna, a przy tym bardzo ciekawa, dzieci miały więc okazję zaszczepić w sobie nowe zainteresowanie: ratownictwem medycznym. Z uwagą słuchały również o misji myśliwych z Koła Łowieckiego, którzy opiekują się dziką przyrodą, w szczególności zwierzyną. Teraz pracują pod hasłem „Rok gęgawy”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][imedica_image_gallery images=”8220,8221,8222,8223,8224,8225″][/vc_column][/vc_row]

Skip to content