W Kolbuszowej zaczyna pracę nowa karetka!

Share on facebook
Share on twitter
🚑💪Ambulans z najnowocześniejszym wyposażeniem za 700 tys. zł
Karetka na bazie Renault Master 2.3 diesel, całkowicie wyposażona, trafiła właśnie do Kolbuszowej. Takie urządzenia jak respirator, Lucas do kompresji klatki piersiowej, czy defibrylator Lifepack 15 itd. będą od dziś wspomagać pracę ratowników. 💬 – A oni są tu najważniejsi, bo bez wysokiej klasy ratowników to tylko sprzęt, który nigdy nie zostałby wykorzystany w pełni. Jedynie doskonałe wykonywanie medycznych czynności wspomagane przez te urządzenia daje pewność skuteczności ratowania życia i zdrowia ludzkiego – podkreślił dr n. med. Grzegorza Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
💬 – Pomagamy i ratujemy za pomocą tego, co mamy najlepszego. Ogólnie mamy nowy tabor, nowoczesny sprzęt, a ta karetka tylko poprawi naszą skuteczność, która jest bardzo wysoka, czego potwierdzeniem były wielkie, mistrzowskie sukcesy ratowników stacjonujących w Kolbuszowej na mistrzostwach w ratownictwie medycznym. W nagradzanym zespole był m.in. Wojciech Machowski, kierownik Podstacji Kolbuszowa – podkreślał dyrektor. Dodał, że właśnie dzięki tym sukcesom, za sprawą tego, że podstacja i jej pracownicy są ambasadorami Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, mieli swój głos przy wyborze samochodu i wyposażenia karetki, w której będą pracować.
🌷 Przekazanie ambulansu było okazją do podziękowania za współpracę dyrektorowi kolbuszowskiego szpitala Zbigniewowi Strzelczykowi, bo to właśnie na terenie zarządzanej przez niego placówki znajduje się siedziba kolbuszowskiej podstacji.
☄️ Nową karetkę uroczyście poświecił ks. Przemysław Zapór. Dziękujemy!
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
dav
sdr

sdr
sdr
Skip to content