Wadowice Górne podarowały mieleckiemu Pogotowiu respirator!

Share on facebook
Share on twitter

– Wciąż mamy stan epidemii i nie znamy przyszłości. Nie wiemy, jak sytuacja się rozwinie. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem pandemia wygaśnie, ale nie możemy być przygotowani jedynie na optymistyczny scenariusz. Jeśli przed nami dalsza i dłuższa walka, to dodatkowy respirator, czyli urządzenie wspomagające oddychanie pacjenta podczas transportu, jest aparaturą bezcenną – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

W czwartek mielecka stacja wzbogaciła się o nowy sprzęt, który od razu zaczął służyć w karetce. Jaka jest historia tego zakupu? –  Gmina Wadowice Górne na czele z wójtem Michałem Deptułą w poczuciu odpowiedzialności za pacjentów i solidarności ze służbami medycznymi uznała, że chce pomóc. Radni Gminy jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu funduszy na zakup respiratora, który, naszym zdaniem, zawsze musi być w każdej karetce, szczególnie w dobie koronawirusa. To również nasz gest świadczący o wielkim szacunku do służb medycznych, podziwie dla tej niezwykle trudnej pracy, ale także nasze podziękowanie za poświęcenie, jakim jest nieustanna walka o życie i zdrowie człowieka – mówi Elżbieta Wnuk, sekretarz Gminy Wadowice Górne. – To cenny podarunek, ale i kolejny dowód na to, że gminy doceniają konieczność i potrzebę inwestowania w zabezpieczenia przed koronawirusem. Dziękuję samorządowi gminy za przekazanie środków, za odpowiedzialność, dalekowzroczność – powiedział starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak.

            Jak podkreśla personel medyczny, jeśli przed nami byłby kolejny wzrost zachorowań z powodu koronawirusa, pacjentów potrzebujących respiratorów może być wielu jednocześnie. Wtedy nie może zabraknąć sprzętu. – Nawet, kiedy pandemii nie ma, zdarzają się sytuacje, kiedy pacjentów mających problemy z oddychaniem jest w tym samym czasie wielu. Wtedy ta aparatura to bezpieczeństwo chorych i spokój ratowników. Dziękujemy za nią Gminie Wadowice Górne, wójtowi Michałowi Deptule, przewodniczącemu Rady oraz radnym  – dodaje dyrektor Pogotowia.

            Podarunek jest wart ponad 30 tys. zł.

IMG_20200514_122654

IMG_20200514_122542

IMG_20200514_122441

Skip to content