Wakacje to czas, kiedy warto szczególnie często przypominać dzieciom o bezpieczeństwie! Festyn w Rzochowie

Share on facebook
Share on twitter
🤸‍♀️🤯Nie jest tajemnicą, że wakacje to znacznie zwiększona aktywność dzieci połączona niestety z rozproszoną uwagą dorosłych, zajętych np. pracą na działce, w ogródku, remontami, czy pracami polowymi.
👍Pamiętamy o tym, przy każdej okazji przybliżając zasady bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, użycia AED, ale również oswajając milusińskich z pracą ratowników, tak jak było to na Festynie Parafialnym w Rzochowie.
➡️ Dzięki ratownikom medycznym, Jakubowi Wilczkowi i Maciejowi Rachwałowi, była także okazja zmierzyć sobie ciśnienie, saturację, itp. 🧐 Rodzice byli ciekawi, w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem najmłodszych. 🤼‍♀️Niestety urazom sprzyja atmosfera letniego kompletnego luzu, który usypia czujność, a tak jest w czasie wakacyjnych wyjazdów, na imprezach, na placach zabaw. 🎡🛴🩹Trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele to miejsca, w których łatwo o skręcenia stawów, stłuczenia, krwiaki, a nawet złamania kości.
‼️ Pamiętajmy, że dzieci to nie mali dorośli! Nie myślą, tak jak doświadczony opiekun, nie przewidują konsekwencji swoich poczynań, nie biorą pod uwagę tych gorszych scenariuszy.
👩‍🎓Mimo to edukacja dzieci przynosi efekty, co widzimy bardzo często. Z roku na rok świadomych kilkulatków i dorosłych jest coraz więcej.
💪⛑️Właśnie teraz szczególnie uczulajmy dzieci na kwestie bezpieczeństwa!
Skip to content