Zmiana nazwy na: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu

Share on facebook
Share on twitter
🚑 Nowa nazwa i nowe logo oddające wprowadzone zmiany 🚑
Obecnie pogotowie ratunkowego z siedzibą w Mielcu koordynuje działania ratownicze na terenie północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, nie jest więc już w rzeczywistości, jak było to wcześniej, Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego.
💬 – Nowy rok to dobra okazja, by wystartować z nazwą, która brzmi bardziej adekwatnie, czyli: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu – wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor.

W marcu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego. Mielecka Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego stała się jednym z wojewódzkich koordynatorów działań ratowniczych. W praktyce zespoły podlegające pogotowiu w Mielcu, pracują dziś na terenie:
✔️powiatu mieleckiego,
✔️kolbuszowskiego,
✔️dębickiego,
✔️ tarnobrzeskiego z Nową Dębą i Gorzycami oraz
✔️stalowowolskiego z Zaklikowem.
💬 – Możemy powiedzieć, że to ponad ¼ województwa, więc nazwa „powiatowa” stacja w Mielcu wprowadzałaby dezinformację. Zasadna wydawała się jej zmiana. Szczególnie, że ta reorganizacja kosztowała wiele wysiłku logistycznego i wiązała się z doposażeniem poszczególnych miejsc stacjonowania zespołów i mamy nadzieję, że zmiany te będą obowiązywać przez długie lata z korzyścią dla pacjentów – mówi dyrektor Grzegorz Gałuszka. –Stanowimy większą, a tym samym silniejszą i stabilniejszą strukturę, co umożliwia jej stały rozwój.
Skip to content